MIĘDZYNARODOWY RATINGOWY PUCHAR ŚWIATA NOVUSSA W POLSCE 2019 VII ETAP

21-22 września w Wieliczce trzeci rok z rzędu odbył się Międzynarodowy Ratingowy Puchar Świata Novusa, Międzynarodowy Turniej Novusa osób niepełnosprawnych oraz Mistrzostwa Polski 2019 r.

Zjechali się najmocniejsi zawodnicy z całego Świata: Łotwy, Estonii, Rosji, Niemiec, Węgier, Francji, Anglii, Ukrainy oraz Polski, łącznie 95 sportowców. W pierwszym dniu rywalizowało 17 kobiet, 59 mężczyzn. Drugi dzień rozpoczął się rywalizacją osób niepełnosprawnych, których było aż 22 osoby, w tym poruszających się na wózkach inwalidzkich. Także 22 września w niedzielę rywalizowały pary. Turniej odbywał się w systemie szwajcarskim od 7-11 rund po 4-6 setów.  Głównym sędzią Turnieju był Kaspars Paegle – doświadczony sędzia z Niemiec.

W rywalizacji indywidualnej wśród kobiet najlepszą zawodniczką została Ilona Indrane (LAT) 9,0 pkt., na drugim miejscu Marite Paberza (LAT) 8,5 pkt., trzecią pozycję zdobyła Dace Balaka (LAT) 7,5 pkt. Najlepszym sportowcem wśród mężczyzn został Imants Caklis (LAT) 9 pkt, na drugim miejscu Arturs Laugalis (EST) 9 pkt., na trzecim miejscu Guntars Liepins (LAT) 9 pkt.

Mistrzostwa Polski 2019 r. zdobył zawodnik z Wieliczki – Maciej Kunc, Wice Mistrzem został zawodnik z Kielc – Jerzy Bondziński, a solny Puchar za trzecie miejsce pojechał do Rybnika (Mariusz Malinowski)

3. Osokina T. (EST)/Hillar E. (LAT)

Puchar zwycięzcy wśród osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich wywalczył Valdis Laganovskis (LAT), drugi był, tak jak rok temu – Jaan Saartok (EST), trzecie miejsce wywalczył Valdis Strods (LAT). W Kategorii osób niepełnosprawnych wygrał Guido Trees (EST), drugie miejsce Vasilij Osipov (RUS), trzecie miejsce zajął Kaido Pung (EST).

Polskę reprezentowało 8 zawodników Przedstawiciele Polski dzielnie walczyli o zdobycie punktów w zaciętej rywalizacji z mistrzami. Należy nadmienić, że najmłodsi uczestnicy turnieju mieli 10 i 14 lat.

Bardzo cieszy fakt, ze tak liczna grupa osób niepełnosprawnych odwiedziło Wieliczkę. Wielu z nich pokonanie ponad 1000 km dystansu sprawia kłopot, ale mimo to, chęć rywalizacji i spotkania się przy stole bilardu marynarskiego ich nie zniechęca.

Organizator Turnieju – Stowarzyszenie Novuss Polska oraz FINSO (Międzynarodowa organizacja zrzeszająca federacje Novusa różnych państw świata) dziękuje wszystkim osobom wspierającym to wydarzenie sportowe – Burmistrzowi Miasta i Gminy Wieliczki, Prezesowi Solnego Miasta, dyrektor SP nr 1 w Wieliczce, Dyrektor SP nr 4 W Wieliczce, grupie wolontariuszy z LO w Wieliczce oraz wszystkim innym osobom, które czynnie włączyły się w przygotowania tego niezapomnianego dla zawodników wydarzenia. Spotykamy się kolejny raz za rok!

WORLD CUP POLAND 2019

Stowarzyszenie Novuss Polska zaprasza na siódmy etap pucharu świata FINSO, który odbędzie się w Wieliczce w dniach 21-22 września 2019 roku.

VII etap Pucharu Świata Novuss oraz Mistrzostwa Polski dla dorosłych i juniorów.

Regulaminy Turnieju

Reglament_2019.09.21-22_FINSO_Poland_Wieliczka

Reglament_2019_09_22_FINSO_Wieliczka_Poland_Invalid

Tymczasem prosimy o uzupełnienie naszego wewnętrznego formularza, który pomoże nam jak najlepiej przygotować się do Turnieju Novussa w Polsce
Please send your entries via google form:
We are looking forward to receiving your application soon. See you in Wieliczka

Wernisaż Bałtycki Szlak

Dnia 14 Września zapraszamy na podsumowanie projektu „Bałtycki szlak” podczas XII Dni Krzyszkowic w Wieliczce. Przedstawimy dzieła, które powstały podczas warsztatów, w których uczestniczyły osoby niepełnosprawne ze Środowiskowego Domu samopomocy w Tomaszkowicach i Wspólnoty osób niepełnosprawnych w Wieliczce. Będzie okazja dowiedzieć się ciekawych informacji o Łotwie i jej historii. Serdecznie zapraszamy 🙂

Bałtycki szlak

Warsztaty artystyczne (5 spotkań), na których przez kulturę i tradycje będziemy poznawać kraje Bałtyckie (Łotwa, Litwa, Estonia), porównamy tradycje polskie i bałtyckie.
Serdecznie zapraszamy do udziału
Kontakt: Svetlana Kunc
info@novuss.pl, tel. 505 859 745
Projekt „Bałtycki szlak” realizowany przez Stowarzyszenia Novuss Polska celem którego jest promowanie kultury regionu Bałtyckiego, a w szczególności kultury Łotwy. We współpracy z miejscowymi artystami i Stowarzyszeniem Moje Krzyszkowice oraz SDS Tomaszkowice planujemy zorganizować 5 spotkań kulturalno-oświatowych promujących kulturę Łotwy na przełomie wieków przez pryzmat przenikania kultur polskiej i łotewskiej. 3 spotkania będą zorganizowane w Domu Ludowym w Krzyszkowicach, natomiast 2 spotkania będą wyjazdowe i obejmą teren Powiatu Wielickiego. Uczestnicy projektu będą mieli niepowtarzalną okazję poznania kultury innego państwa Europejskiego. Warsztaty artystyczne – kulturalne pozytywnie wpłyną na szerszy dostęp do kultury wybranych gmin wiejskich i przyczyni się do tolerancji i integracji społeczności. Projekt zakończy wernisaż i wystawa prac uczestników w połowie września.

Wiosenny Puchar Polski 2019

Turniej był wydarzeniem podsumowującym pierwszy okres zmagań polskich zawodników. Wygrał zawodnik gry carrom Tomasz Jastrzębski z Rybnika, drugi był zawodnik z Kielc Jerzy Bondziński, trzeci wieliczanin Maciej Kunc. Trzeba nadmienić, że Tomasz jest bardzo dobrym graczem carrom i co wskazuje wygrana, utalentowanym graczem novuss. Dziękujemy za liczne przybycie i mnóstwo pozytywnych emocji.

Turniej gry Novuss w Kolonii - Niemcy

30 Marca reprezentanci Polski wzięli udział w turnieju Novuss w Kolonii – Niemcy

Niezwykli ludzie, niezwykłe miejsce, wyrównany poziom graczy, świetna organizacja Turnieju  Nasza reprezentacja walczyła bardzo dzielnie i uplasowała się w połowie tabeli.

Film

zdjęcia

Wiosenny Turniej gry Novuss osób niepełnosprawnych - Kłaj.

Po raz drugi w Polsce został zorganizowany Wiosenny Turniej gry Novuss (Bilard Marynarski) dla osób niepełnosprawnych, który odbył się 19 marca 2019 r. w Sali Widowiskowej Urzędu Gminy Kłaj. Wszystkim zawodnikom towarzyszył doskonały wiosenny nastrój.
Do rywalizacji przystąpiło 10 par (20 zawodników) z ŚDS Tomaszkowice, ŚDS Brzezie oraz Zespołu Szkół im. Brata Alojzego Kosiby w Wieliczce.

Link do galerii

Turniej Novuss w czasie Gralicji na UE-ku

Mini Turniej Novuss w Krakowie  od 15.30 do 17.30
Niezwykła łotewska gra W Polsce w najbliższy weekend na UE.

Turniej Novuss na XI Brzeskim Festiwalu Gier Planszowych

Miłośnicy gier planszowych i zręcznościowych na XI Brzeskim Festiwalu Gier Planszowych w przepięknym miasteczku BRZEG. Nasze Stowarzyszenie w sobotę zaprezentowało grę Novuss Polska oraz wzięło udział w Turnieju gry carrom, a w niedzielę Przeprowadziliśmy Turniej NOVUSS