Bałtycki szlak

Warsztaty artystyczne (5 spotkań), na których przez kulturę i tradycje będziemy poznawać kraje Bałtyckie (Łotwa, Litwa, Estonia), porównamy tradycje polskie i bałtyckie.
Serdecznie zapraszamy do udziału 
Kontakt: Svetlana Kunc
info@novuss.pl, tel. 505 859 745
Projekt „Bałtycki szlak” realizowany przez Stowarzyszenia Novuss Polska celem którego jest promowanie kultury regionu Bałtyckiego, a w szczególności kultury Łotwy. We współpracy z miejscowymi artystami i Stowarzyszeniem Moje Krzyszkowice oraz SDS Tomaszkowice planujemy zorganizować 5 spotkań kulturalno-oświatowych promujących kulturę Łotwy na przełomie wieków przez pryzmat przenikania kultur polskiej i łotewskiej. 3 spotkania będą zorganizowane w Domu Ludowym w Krzyszkowicach, natomiast 2 spotkania będą wyjazdowe i obejmą teren Powiatu Wielickiego. Uczestnicy projektu będą mieli niepowtarzalną okazję poznania kultury innego państwa Europejskiego. Warsztaty artystyczne – kulturalne pozytywnie wpłyną na szerszy dostęp do kultury wybranych gmin wiejskich i przyczyni się do tolerancji i integracji społeczności. Projekt zakończy wernisaż i wystawa prac uczestników w połowie września.

Wiosenny Puchar Polski 2019

Turniej był wydarzeniem podsumowującym pierwszy okres zmagań polskich zawodników. Wygrał zawodnik gry carrom Tomasz Jastrzębski z Rybnika, drugi był zawodnik z Kielc Jerzy Bondziński, trzeci wieliczanin Maciej Kunc. Trzeba nadmienić, że Tomasz jest bardzo dobrym graczem carrom i co wskazuje wygrana, utalentowanym graczem novuss. Dziękujemy za liczne przybycie i mnóstwo pozytywnych emocji.

Turniej gry Novuss w Kolonii - Niemcy

30 Marca reprezentanci Polski wzięli udział w turnieju Novuss w Kolonii – Niemcy

Niezwykli ludzie, niezwykłe miejsce, wyrównany poziom graczy, świetna organizacja Turnieju  Nasza reprezentacja walczyła bardzo dzielnie i uplasowała się w połowie tabeli.

Film

zdjęcia

Wiosenny Turniej gry Novuss osób niepełnosprawnych - Kłaj.

Po raz drugi w Polsce został zorganizowany Wiosenny Turniej gry Novuss (Bilard Marynarski) dla osób niepełnosprawnych, który odbył się 19 marca 2019 r. w Sali Widowiskowej Urzędu Gminy Kłaj. Wszystkim zawodnikom towarzyszył doskonały wiosenny nastrój.
Do rywalizacji przystąpiło 10 par (20 zawodników) z ŚDS Tomaszkowice, ŚDS Brzezie oraz Zespołu Szkół im. Brata Alojzego Kosiby w Wieliczce.

Link do galerii

Turniej Novuss w czasie Gralicji na UE-ku

Mini Turniej Novuss w Krakowie  od 15.30 do 17.30
Niezwykła łotewska gra W Polsce w najbliższy weekend na UE.

Turniej Novuss na XI Brzeskim Festiwalu Gier Planszowych

Miłośnicy gier planszowych i zręcznościowych na XI Brzeskim Festiwalu Gier Planszowych w przepięknym miasteczku BRZEG. Nasze Stowarzyszenie w sobotę zaprezentowało grę Novuss Polska oraz wzięło udział w Turnieju gry carrom, a w niedzielę Przeprowadziliśmy Turniej NOVUSS 

Terminarz Turniejów Novuss 2019

W załączeniu pełny terminarz turniejów Novuss na 2019 rok.

Turnieje 2019

Otwarte Mistrzostwa Ukrainy - Listopad 2018

Nasi zawodnicy reprezentowali Polskę na Otwartych Mistrzostwach Ukrainy, które odbyły się 24-25 listopada 2018 roku we Lwowie.

Zawodniczka Svetlana Kunc zajęła 2 miejsce w kategorii kobiet, Maciej Kunc zajął 4 miejsce w kategorii mężczyzn.

W drugi dzień zawodów para Svetlana i Maciej zajęli 3 miejsce.

Dziękujemy uczestnikom i organizatorom za przyjazną atmosferę.

 

Zagraj z nami w Novuss! c.d.

 

Nasz projekt rozwojowy „Zagraj z nami w Novuss!” dobiega końca. Ale mamy nadzieje, że to dopiero początek przygody z grą Novuss.

Powstał film szkoleniowy, gdzie dokładnie są wytłumaczone zasady gry. Zakupiliśmy projektor i zestaw nagłaśniający. Zorganizowaliśmy warsztaty testowe w Szkołe Podstawowej nr 4 w Wieliczce, podczas których uczniowie mogli obejrzeć film szkoleniowy i spróbowali samodzielnie zagrać. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem dzielili się wrażeniami i spostrzeżeniami na temat filmu. Jest to bardzo ważna informacja dla nas, ponieważ na podstawie tych wiadomości dopracujemy kilka szczegółów w filmie. Już teraz zapraszamy na naszą stronę www.novuss.pl i www.facebook.com/bilard.marynarski/
Projekt realizowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, gminy Miejskiej Kraków i Województwa Małopolskiego.

ZAGŁOSUJ NA NAS W PLEBISCYCIE