WORLD CUP POLAND 2019

Stowarzyszenie Novuss Polska zaprasza na siódmy etap pucharu świata FINSO, który odbędzie się w Wieliczce w dniach 21-22 września 2019 roku.

VII etap Pucharu Świata Novuss oraz Mistrzostwa Polski dla dorosłych i juniorów.

Regulaminy Turnieju

Reglament_2019.09.21-22_FINSO_Poland_Wieliczka

Reglament_2019_09_22_FINSO_Wieliczka_Poland_Invalid

Tymczasem prosimy o uzupełnienie naszego wewnętrznego formularza, który pomoże nam jak najlepiej przygotować się do Turnieju Novussa w Polsce
https://forms.gle/cVACvEW1RqfrK6Gq6
Please send your entries via google form:
https://forms.gle/cVACvEW1RqfrK6Gq6
We are looking forward to receiving your application soon. See you in Wieliczka 

Wernisaż Bałtycki Szlak

Dnia 14 Września zapraszamy na podsumowanie projektu „Bałtycki szlak” podczas XII Dni Krzyszkowic w Wieliczce. Przedstawimy dzieła, które powstały podczas warsztatów, w których uczestniczyły osoby niepełnosprawne ze Środowiskowego Domu samopomocy w Tomaszkowicach i Wspólnoty osób niepełnosprawnych w Wieliczce. Będzie okazja dowiedzieć się ciekawych informacji o Łotwie i jej historii. Serdecznie zapraszamy 🙂
Program:
10:00 – otwarcie Wernisażu
10:20 – program artystyczny
11:00 – prezentacja podsumowująca, Jak to było
11:30 – poczęstunek

Projekt współfinansowany ze środków Powiatu Wielickiego

 

Wydarzenie na FB

Bałtycki szlak

Warsztaty artystyczne (5 spotkań), na których przez kulturę i tradycje będziemy poznawać kraje Bałtyckie (Łotwa, Litwa, Estonia), porównamy tradycje polskie i bałtyckie.
Serdecznie zapraszamy do udziału 
Kontakt: Svetlana Kunc
info@novuss.pl, tel. 505 859 745
Projekt „Bałtycki szlak” realizowany przez Stowarzyszenia Novuss Polska celem którego jest promowanie kultury regionu Bałtyckiego, a w szczególności kultury Łotwy. We współpracy z miejscowymi artystami i Stowarzyszeniem Moje Krzyszkowice oraz SDS Tomaszkowice planujemy zorganizować 5 spotkań kulturalno-oświatowych promujących kulturę Łotwy na przełomie wieków przez pryzmat przenikania kultur polskiej i łotewskiej. 3 spotkania będą zorganizowane w Domu Ludowym w Krzyszkowicach, natomiast 2 spotkania będą wyjazdowe i obejmą teren Powiatu Wielickiego. Uczestnicy projektu będą mieli niepowtarzalną okazję poznania kultury innego państwa Europejskiego. Warsztaty artystyczne – kulturalne pozytywnie wpłyną na szerszy dostęp do kultury wybranych gmin wiejskich i przyczyni się do tolerancji i integracji społeczności. Projekt zakończy wernisaż i wystawa prac uczestników w połowie września.

Wiosenny Puchar Polski 2019

Turniej był wydarzeniem podsumowującym pierwszy okres zmagań polskich zawodników. Wygrał zawodnik gry carrom Tomasz Jastrzębski z Rybnika, drugi był zawodnik z Kielc Jerzy Bondziński, trzeci wieliczanin Maciej Kunc. Trzeba nadmienić, że Tomasz jest bardzo dobrym graczem carrom i co wskazuje wygrana, utalentowanym graczem novuss. Dziękujemy za liczne przybycie i mnóstwo pozytywnych emocji.

Turniej gry Novuss w Kolonii - Niemcy

30 Marca reprezentanci Polski wzięli udział w turnieju Novuss w Kolonii – Niemcy

Niezwykli ludzie, niezwykłe miejsce, wyrównany poziom graczy, świetna organizacja Turnieju  Nasza reprezentacja walczyła bardzo dzielnie i uplasowała się w połowie tabeli.

Film

zdjęcia

Wiosenny Turniej gry Novuss osób niepełnosprawnych - Kłaj.

Po raz drugi w Polsce został zorganizowany Wiosenny Turniej gry Novuss (Bilard Marynarski) dla osób niepełnosprawnych, który odbył się 19 marca 2019 r. w Sali Widowiskowej Urzędu Gminy Kłaj. Wszystkim zawodnikom towarzyszył doskonały wiosenny nastrój.
Do rywalizacji przystąpiło 10 par (20 zawodników) z ŚDS Tomaszkowice, ŚDS Brzezie oraz Zespołu Szkół im. Brata Alojzego Kosiby w Wieliczce.

Link do galerii

Turniej Novuss w czasie Gralicji na UE-ku

Mini Turniej Novuss w Krakowie  od 15.30 do 17.30
Niezwykła łotewska gra W Polsce w najbliższy weekend na UE.

Turniej Novuss na XI Brzeskim Festiwalu Gier Planszowych

Miłośnicy gier planszowych i zręcznościowych na XI Brzeskim Festiwalu Gier Planszowych w przepięknym miasteczku BRZEG. Nasze Stowarzyszenie w sobotę zaprezentowało grę Novuss Polska oraz wzięło udział w Turnieju gry carrom, a w niedzielę Przeprowadziliśmy Turniej NOVUSS 

Terminarz Turniejów Novuss 2019

W załączeniu pełny terminarz turniejów Novuss na 2019 rok.

Turnieje 2019