Projekty

Bałtycki szlak

Warsztaty artystyczne (5 spotkań), na których przez kulturę i tradycje będziemy poznawać kraje Bałtyckie (Łotwa, Litwa, Estonia), porównamy tradycje polskie i bałtyckie.
Serdecznie zapraszamy do udziału 
Kontakt: Svetlana Kunc
info@novuss.pl, tel. 505 859 745
Projekt „Bałtycki szlak” realizowany przez Stowarzyszenia Novuss Polska celem którego jest promowanie kultury regionu Bałtyckiego, a w szczególności kultury Łotwy. We współpracy z miejscowymi artystami i Stowarzyszeniem Moje Krzyszkowice oraz SDS Tomaszkowice planujemy zorganizować 5 spotkań kulturalno-oświatowych promujących kulturę Łotwy na przełomie wieków przez pryzmat przenikania kultur polskiej i łotewskiej. 3 spotkania będą zorganizowane w Domu Ludowym w Krzyszkowicach, natomiast 2 spotkania będą wyjazdowe i obejmą teren Powiatu Wielickiego. Uczestnicy projektu będą mieli niepowtarzalną okazję poznania kultury innego państwa Europejskiego. Warsztaty artystyczne – kulturalne pozytywnie wpłyną na szerszy dostęp do kultury wybranych gmin wiejskich i przyczyni się do tolerancji i integracji społeczności. Projekt zakończy wernisaż i wystawa prac uczestników w połowie września.

    

Projekt Bilard Marynarski w Biskupicach

Stowarzyszenie Novuss Polska zaprasza do udziału w projekcie „Bilard Marynarski w Biskupicach”, który będzie realizowany na terenie szkół w gminie Biskupice od września do listopada 2018 r. co 2 tygodnie – 4 spotkania. Celem projektu jest nauka przez zabawę. Wykorzystując grę bilardową usprawniamy koncentrację uwagi, doskonalimy zdolność logicznego myślenia oraz integrujemy pokolenia. Serdecznie zapraszamy do udziału!

Turniej Finałowy odbędzie się w SP Bodzanów, 10 Listopada 2018 od godziny 10:00.
Uczestnikom życzymy powodzenia!!!

Koordynator: Svetlana Kunc tel. 505 859 745

Projekt Kierunek – Łotwa (współfinansowany przez Powiat Wielicki)

Projekt Kierunek – Łotwa (współfinansowany przez Powiat Wielicki)
Cykl 5 warsztatów stacjonarnych i wyjazdowych poświęconych kulturze i tradycjom krajów bałtyckich
Spotkania polegać będą na poznawaniu kultury Łotwy poprzez przenikanie kultur, szukania wspólnych korzeni i porównywania każdej wybranej dziedziny: tradycje, (zwyczaje i obrzędy), krajobraz, gry narodowe, wikliniarstwo oraz kuchnia regionalna. (maj – wrzesień)

Stacjonarne (Dom Ludowy, ul. Krzyszkowicka 5c)
tradycje, zwyczaje i obrzędy na przykładzie wzornictwa i kolorystyki (kreatywne zdobienia odzieży i tekstyliów, wykonanie witraży) – maj 2018
Wikliniarstwo – tradycja wyplatania koszyków i innych przydatnych rzeczy w gospodarstwie domowym (zrobienie koszyczka) – maj – początek czerwca 2018
Gry narodowe – DIY (pokazanie uczestnikom warsztatów jak własnoręcznie można stworzyć łotewską grę Novuss oraz polska grę Farmer) – wrzesień 2018

Wyjazdowe:
LGD Dolina Raby (gm. Łapanów) – Kuchnia regionalna – Kuchnia Łotewska (wspólne gotowanie) Krajobraz – gm. Łapanów (Polska) a Zemgale (Łotwa) -malowanie obrazów – warsztaty fotograficzne w plenerze – początek lipca 2018 (07-07-2018)
Gmina Biskupice – Bodzanów 441 – Malarstwo, rzeźba, grafika na przełomie wieków, wzornictwo – pierwszy weekend września 2018 (01-09-2018 godzina 10:00)
Koordynator: Svetlana Kunc tel. 505 859 745

Gra Novuss – bez granic

Projekt „Gra Novuss – bez granic” to projekt, który będzie skierowany dla szczególnej grupy odbiorców, dla osób niepełnosprawnych z terenu Powiatu Wielickiego. Warsztaty gry Novuss (Bilard Marynarski) odbędą się wiosną 2018 roku w placówkach opiekuńczo-wychowawczych typu Środowiskowe Domy Samopomocy – ŚDS w Tomaszkowicach, ŚDS w Brzeziu oraz w Zespole Szkół im. Brata Alojzego Kosiby w Wieliczce.
Uczestnicy będą mieli okazję nauczyć się grać w nową grę, typu bilardowego, która może być wspaniałą formą rozrywki, formą integracji, ćwiczenia koncentracji i logicznego myślenia. Kulminacją realizowanych przez nas działań będzie Turniej sportowy gry Novuss dla chętnych uczestników projektu około 20 osób. Liczymy na duże zaangażowanie uczestników i kibiców podczas Turnieju.
Projekt współfinansowany ze środków Powiatu Wielickiego, realizowany przez Stowarzyszenie Novuss Polska

Koordynator projektu
Svetlana Kunc

Bilard marynarski nie tylko dla marynarzy

Projekt polega na zorganizowaniu warsztatów gry dla dzieci i młodzieży klas 4-7 z terenu Powiatu Wielickiego (SP Bodzanów, SP Biskupice, SP Mietniów, SP nr 4 Wieliczka). Zajęcia odbywać się będą w formie warsztatów pozalekcyjnych: 4 spotkania co 2 tygodnie po 1,5 godz. od października do listopada2017r. Opanujemy podstawy gry bilardowej, będziemy się uczyć przez zabawę, a projekt zakończy Turniej Międzyszkolny w Tomaszkowicach (aula Urzędu Gminy Biskupice). Serdecznie zapraszamy do udziału i kibicowania!